Енергетичні культури для біоенергетичних проєктів: перспективи для України — підсумки та матеріали онлайн-семінару
9 вересня відбувся онлайн-семінар “Енергетичні культури для біоенергетичних проєктів: перспективи для України”.
У заході взяли участь близько 150 фахівців сфери біоенергетики, серед яких постачальники біомаси, представники органів влади, політики, виробники обладнання, науковці, представники фінансових установ, інвестори, а також підприємці, що цікавляться вирощуванням енергетичних культур. Долучилося до перегляду понад 1000 осіб.
Спікери: Кирило Томляк – менеджер Програми ЄБРР, Юрій Шафаренко – заступник голови Держенергоефективності, Георгій Гелетуха – голова правління UABIO, Ірина Гнап – директор Salix Energy, Олександра Трибой – старший консультант НТЦ «Біомаса», Михайло Гументик – завідувач лабораторією Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків НААН України.
Організатори: Біоенергетична асоціація України, Європейський банк реконструкції та розвитку, Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України.
Онлайн-семінар відбувся в межах проєкту BIOPLAT-EU.
Думки від спікерів:
Кирило Томляк, менеджер програми ЄБРР:
“Потенціал біоенергетики в Україні використаний недостатньо, хоча переваги цього сектору безперечні, зокрема заміщення природного газу, створення нових робочих місць та покращення стану ґрунтів.”
Юрій Шафаренко, заступник Голови Держенергоефективності:
«Розвиток біоенергетики — реальний крок до енергетичної незалежності України! Використавши малородючі землі під вирощування енергетичних культур в енергетичних цілях, потенційно можна замістити близько 20 млрд м3 газу у рік.»
Георгій Гелетуха, голова правління UABIO:
«Україна веде важкі переговори з МВФ за кожний мільярд, але в той же час ми віддаємо 17 млрд $ за імпортовані енергоносії. Тому заміщення природного газу на місцеві, у першу чергу, відновлювані енергоносії, — це актуальна і дуже важлива задача. Енергетичні плантації створюють гарантоване і прогнозоване джерело біопалива, знижують викиди парникових газів, відтворюють родючість ґрунтів та розвивають місцеву економіку.»
Олександра Трибой, старший консультант НТЦ «Біомаса»:
«Платформа BIOPLAT-EU, що створюється в рамках проєкту, покликана допомогти потенційному інвестору, який планує впровадження біоенергетичного ланцюга на базі енергетичних культур, вирощених на малопродуктивних землях, оцінити екологічні, соціальні та техніко-економічні показники сталості для такого проєкту.»
Ірина Гнап, директор Salix Energy:
«Компанія “Салікс Енерджі” вже 10 років на ринку та має повний парк власної спеціалізованої техніки, а також великий вибір селекційних сортів. Ми готові надавати посадковий матеріал та консультувати з побудови бізнесу у сфері вирощування енергетичних культур, надавати послуги зі збору урожаю енергетичних культур.»
- Вирощування енергетичних культур в Україні. Досвід Salix Energy. Ірина Гнап – директор Salix Energy.
Михайло Гументик, завідувач лабораторією Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків НААН України:
«Можна робити енергетичний конвеєр біоенергетичних культур, доповнюючи деревні культури злаковими. Зокрема, ІБКіЦБ має власну селекцію сортів міскантусу і проса прутоподібного, верби, які можемо надавати як посадковий матеріал для створення енергетичних плантацій. Також інститутом підготовлено низку монографій з рекомендаціями щодо вирощування енергетичних культур.»