Вимірювання у котельні ТОВ «Волинь-Кальвіс» – «проєкту-маяку» у Ковелі у межах європейського проєкту AgroBioHeat
У межах виконання проєкту AgroBioHeat програми ЄС Горизонт 2020 Біоенергетичною асоціацією України з 8 по 11 грудня 2020 року були проведені вимірювання емісій, ефективності та моніторинг робочих параметрів твердопаливного котла у ТОВ «Волинь-Кальвіс», у якому спалюють зерновідходи.
Різні види зерновідходів забирають із розташованих поблизу з містом Ковель сільгосппідприємств, що накопичують цю агробіомасу під час очищення зерна. Привезену на територію котельні агробіомасу завантажують у склад із системою живе дно, що забезпечує автоматизовану подачу палива. Для спалювання зерновідходів використовується котел KALVIS-500M1 з рухомою колосниковою решіткою потужністю 500 кВт. Котел вже 5 років опалює виробничі та офісні приміщення загальною площею понад 3 тис. м2. Цей котел повністю автоматизований, з регульованою подачею повітря, використовує для очищення димових газів циклон.
Чому “проєкт-маяк”?
Таке технічне рішення на дешевій місцевій агробіомасі може бути впроваджене у багатьох населених пунктах України для опалення як об’єктів бюджетної сфери, так і комерційних приміщень. Це дозволить суттєво зменшити витрати коштів, порівняно із використанням природного газу і вугілля, та сприятиме скороченню викидів парникових газів.
Результати проєкту
Для проведення досліджень були відібрані зразки агробіомаси, подової та фільтраційної золи. Виконані різноманітні безперевні та періодичні вимірювання. Попередні результати показали високу ефективність роботи котла при допустимих рівнях емісій. Після опрацювання будуть представлені детальні результати вимірювань.
Висловлюємо щиру подяку директору ТОВ «Волинь-Кальвіс» Анатолію Мироновичу Понікарчуку за організацію та сприяння проведенню досліджень.