Створення біопаливної бержі в Україні

У Верховній Раді України зареєстрували проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розвитку електронної торгівлі альтернативними видами палива (№8052 від 19.09.2022).

Зміст документа

Проєкт закону встановлює порядок створення та функціонування електронної торгової системи для торгівлі альтернативними видами палива. По суті це єдина електронна платформа, у межах якої співпрацюватимуть виробники та покупці біопалива.

Чому ухвалення цього законопроєкту важливе?

Важливими елементами функціонування електронної торгової системи є:

  • забезпечення якості біопалива відповідно до вимог до якості палива, торгівля яким здійснюється у електронній торговій системі,
  • рівновага попиту і пропозиції (на певних учасників ринку пропонується покласти обов’язок здійснювати торгівлю через електронну торгову систему).

У разі недотримання таких обов’язків можуть застосовуватися штрафи, що передбачені у пов’язаному проєкті Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо відповідальності за правопорушення у сфері здійснення електронної торгівлі альтернативними видами палива (№8053 від 19.09.2022).


Команда UABIO підтримує і вболіває за цей проєкт закону, бо він суттєво допоможе у розвитку біоенергетики України.