Дата: 04 червня 2019 р., 13:00-16:00.
Місце: НК «Експоцентр України», м. Київ, пр-к. Академіка Глушкова, 1, павільйон №10

В рамках проекту "Cтале використання деревної біомаси від обрізки і викорчовування багаторічних с/г насаджень (uP_running)" Науково-технічним центром "Біомаса" та Українським клубом аграрного бізнесу проводиться підсумковий семінар.

Метою семінару є висвітлення інформації щодо кінцевих результатів проекту: презентація існуючих виробничих ланцюгів, бізнес моделей та найкращих кейсів, та обговорення вивчених уроків та отриманого досвіду з зацікавленими сторонами: фермерами-садоводами, сервісними компаніями та споживачами енергії.

Читати далі

Дата: 12 червня 2019 р.
Місце: м. Хожув, Польща

Форум з біомаси та відходів - це серія дебатів, зустрічей та супутніх заходів, що охоплюють найважливіші питання для розвитку сектору біомаси та суб'єктів, пов'язаних з промисловістю відходів до енергії.

Мета Форуму: нетворкінг між експертами з різних країн, для обміну досвідом щодо останніх досягнень щодо використання біомаси та відходів для енергетичних цілей. Форум є важливим інструментом у передачі ноу-хау, технологій та інновацій.

Серед учасників: експерти енергетичної галузі, постачальники біомаси, представники муніципального сектору, науковці, інженери та технологи, а також галузеві організації, фінансові установи та представники влади та адміністрації.

У 2019 році форум зосереджуватиметься на питаннях розвитку ринку біомаси та відходів у ділових, юридичних та технічних сферах. Експерти оцінять потенціал біомаси та альтернативних видів палива (RDF, SRF) на ринку, та обговорять їх зв'язок із ринками електроенергії, кооперативами та енергетичними кластерами.

Веб-сайт Форуму: https://cbepolska.pl/en/viii-forum-of-biomass-and-waste.htm

Порядок денний форуму включає:
• Лекція "Законодавство ЄС та пріоритети політики, що впливають на відходи до енергетики". Марта Гурін, начальник відділу політики та технологій, Конфедерація європейських заводів з відходів до енергії
• Будівництво високоефективної когенераційної установки, що працює на біомасі на тепловій електростанції в Dzierżoniów, Sławomir Kopcio, заступник директора, ZEC Dzierżoniów
• Будівництво котла на біомасі 7 МВт у Новому Сончі, Пьотр Халяньський, Директор з інвестицій та розвитку, MPEC у Новому Сончі
• Панельна дискусія: Європейський ринок альтернативного та біомасового палива - пелети, RDF, дерево, біопаливо.

Реєстраційна форма

Додаткова інформація: Барбара Бочек, e-mail: barbara.boczek@cbepolska.pl або офіс: (22) 82 77 123, biuro@cbepolska.pl

Дата: 13-14 червня 2019 р.
Місце: уточнюється, м. Житомир.

Організатори: Український союз промисловців і підприємців (УСПП), Вільнюська торгово-промислова палата та організація Open Europe.

Мета: підтримка розвитку малого та середнього бізнесу в Україні, сприяння просування українського експорту в рамках діючої Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, поширення досвіду та практик ведення соціально відповідального бізнесу з дотриманням екологічних стандартів ЄС .

13 червня 2019 року відбудеться семінар за участі українських та литовських експертів, обговорюватимуться питання перспектив розвитку ринку біомаси в Україні та країнах ЄС в цілому і альтернативної енергетики в Житомирській області зокрема.

До участі запрошуються представники органів державної влади та місцевого самоврядування, бізнесу (учасники ринку альтернативної енергетики), профільних громадських організацій, галузевих асоціацій, експерти та аналітики, ЗМІ.

Участь у заході є безкоштовною (без організаційного збору).

Програма
Запрошення

Довідкову інформацію можна отримати за тел. 044 536-96-42 або моб. 050 353-34-02, е-mail: vedЗ@uspp.org.ua. Контактна особа: Куцева Світлана Геннадїївна.

23 квітня Біоенергетична асоціація України взяла участь у семінарі з фінансових питань та організаційно-управлінських питань в рамках проекту “Покращення ефективності систем централізованого теплопостачання в Центральній та Східній Європі”. Семінар з організаційно-управлінських питань залучив близько 20 представників державних установ, асоціацій та органів місцевого самоврядування.

Георгій Гелетуха, голова правління Біоенергетичної Асоціації України презентував бачення асоціації: "Як зберегти і розвивати централізоване теплопостачання в Україніі?" та "Законопроект щодо впровадження конкуренції в централізованому теплопостачанні України", зазначивши, що:

"Якщо негативні тенденції у секторі ЦТ України продовжаться і надалі, ми повністю залишимось без систем ЦТ, а одночасно і без можливостей теплопостачання по конкурентним цінам і екологічно безпечним шляхом!" ... "Вбачаємо єдиний стратегічний вихід для систем ЦТ – вони повинні генерувати тепло суттєво (на 20-40%) дешевше, ніж індивідуальні системи теплопостачання на газу!"

В презентації Георгія Гелетухи (див. нижче) розглянуті питання:

Читати далі

Дата: 27-29 травня 2019 року
Місце: м. Київ

Тренінг-інтенсив для персоналу біогазових комплексів організовано компанією Аккорд Лтд за підтримки Біоенергетичної Асоціації України під керівництвом європейського експерта біогазової індустрії - Майкла Кеттнера - Віце-президента німецького товариства біогазу та біоенергії GERBIO і Генерального директора Міжнародного біогазового та біоенергетичного центру компетенції IBBK.

В програмі: два повних дня лекційних занять та третій день - відвідування працюючого біогазового комплексу (БГК).

Зміст лекційного матеріалу буде відображати найактуальніші питання практичної експлуатації біогазових комплексів, з урахуванням побажань учасників, зокрема:

 • види сировини для виробництва біогазу, вихід біогазу з різної сировини, одно- і дво- стадійний процес стадії виробництва біогазу, оптимальні умови кожної стадії,    методики контролю і забезпечення оптимальних умов ферментації
 • підготовка біогазу для спалювання в когенераційних установках, очищення від сірки, вологи та інших домішок, питання експлуатації існуючих БГК: застосування безгноєвих технологій, застосування ензимів для запобігання утворенню плаваючою силосної кірки і зменшення періоду зброджування силосу.
 • досвід використання складних субстратів: жом + патока, патока + силос, жом + силос, особливості ферментації курячого посліду, особливості ферментації соломи: нові тенденції та технології

Протягом декількох днів учасники тренінгу зможуть задати та отримати відповіді на свої запитання, а також поспілкуватись в професійному середовищі, отримати нові навички та знання.

Після закінчення тренінгу учасники отримають сертифікати про його проходження за підписом Майкла Кеттнера - Віце-президента німецького товариства біогазу та біоенергії GERBIO і Генерального директора Міжнародного біогазового та біоенергетичного центру компетенції IBBK.

З усіх питань участі у тренінгу та питань спонсорства прохання звертатися по електронній пошті info@bio-gas.com.ua або по телефону +38 050 323 38 98

Читати далі

11 квітня Біоенергетична асоціація України прийняла участь у IV Семінарі Форуму сталого агробізнесу (SAF Україна), який проводив Європейський Банк Реконструкції та Розвитку в Україні (ЄБРР). Семінар був присвячений ефективній експлуатації біогазових установок та залучив близько 40 учасників серед бізнес-лідерів сільськогосподарської галузі, існуючих та потенційних власників біогазових установок.

Відкрили IV Семінар SAF Україна Жанпьєро Наччі, Заступник директора відділу енергоефективності та зміни клімату ЄБРР та Сергій Масліченко, Заступник директора, Pегіональний координатор відділу енергоефективності та зміни клімату ЄБРР.

Сергій Масліченко у своєму виступі зазначив, що Європейський Банк Реконструкції та Розвитку в Україні (ЄБРР) в 2018 році заснував партнерство зі сталого розвитку в агросекторі під назвою «Форум сталого агробізнесу» (SAF Україна). Ідея створення такого партнерства була системно підійти та працювати в галузі використання відходів сільського господарства в АПК. Банк активно спонсорує проекти у галузі біомаси та біогазу в АПК та вже підтримав 12 проектів у цьому секторі. ЄБРР планує продовжувати підтримку сектору та вважає необхідним об'єднати постачальників біосировини та споживачів біосировини (відходів сільського господарства), сприяти створенню ринку с/г відходів та налагодженню логістичних ланцюгів постачання біосировини від поля до станції, які повинні почати працювати та розвиватись на ринкових принципах.

Читати далі

За ініціативою та підтримкою Європейського Банку Реконструкції та Розвитку (ЄБРР) в рамках програми FINTECC створено форум (платформу) із сталого агробізнесу – SAF Україна (Sustainable Agribusiness Forum).

Місія SAF Ukraine полягає в розробці сталих моделей агробізнесу для ефективного виробництва безпечних високоякісних сільськогосподарських і харчових продуктів в Україні шляхом впровадження заходів спрямованих на енерго- і ресурсоефективність, підвищення продуктивності та модернізацію технологій.

В рамках платформи SAF Україна (Sustainable Agribusiness Forum) планується:

 • виконати ринкові дослідження для аналізу технологічних, регуляторних та інформаційних бар'єрів та прогалин у кліматичних технологіях в Україні;
 • підтримувати розвиток партнерства, обміну знаннями та маркетингової діяльності для ланцюга перетворення агро-відходів в енергію. Ця діяльність буде проводитися шляхом проведення семінарів/тренінгів на теми розвитку потенціалу сільськогосподарського сектору, розвитку платформи для учасників ринку та надання їм необхідних інформаційних та комунікаційних інструментів, проведення навчального туру та розповсюдження історій успіху та успішних проектів через сайт www.saf.org.ua.

Ділові принципи сталого підприємництва SAF Ukraine:

 • зосередження на створенні довгострокової цінності та короткостроковій максимізації прибутку;
 • сприяння переходу до зеленої економіки.

Слідкуйте за новинами платформи SAF (Sustainable Agribusiness Forum) на сайті: www.saf.org.ua.

Біоенергетична асоціація України є партнером платформи SAF (Sustainable Agribusiness Forum).

Читати далі

Голова Правління Біоенергетичної асоціації України Георгій Гелетуха прийняв участь у Семінарі із розробки прибуткових проектів, який відбувся у м. Вінниця 8 квітня, 2019 р. Георгій Гелетуха представив результати дослідження потенціалу біомаси у Вінницькій області. 

За результатами дослідження повне застосування технічно досяжного потенціалу біомаси Вінницької обл. (більше 1 млн. т у.п. на рік, 2017 р.) може замістити близько 37% річного споживання викопних палив або весь обсяг річного споживання природного газу. 

Результати техніко-економічне обґрунтування варіантів використання біомаси/біопалива (котельня, тюки, тріска, дрова, пелети, брикети, солома, деревина, енергокультури) у більшості випадків демонструють економічну життєздатність проектів.

Розвиток виробництва енергії з біомаси матиме позитивний вплив на екологічну ситуацію Вінницької області за рахунок зменшення споживання таких викопних палив як вугілля та природний газ, частка яких у структурі споживання палив складає наразі 56% та 35% відповідно.

Читати далі

Реалізації кожного проекту відновлюваної енергетики передує планування та структурування бізнесу, контрактів і взаємин з учасниками проекту. За умови правильного планування можна оптимізувати сплату податків, а також дістати звільнення від окремих податків. Тому під час реалізації проектів відновлюваної енергетики важливо приділяти увагу податковим і митним питанням.

Sayenko Kharenko запрошує Вас взяти участь у заході для обміну досвідом щодо вирішення податкових і митних питань під час реалізації проектів із використанням відновлюваних джерел енергії (ВДЕ). Семінар охоплюватиме ключові проблеми структурування контрактів за проектами ВДЕ, звільнення від імпортного ПДВ для обладнання, відшкодування ПДВ за такими проектами. Ви ознайомитеся з найкращою практикою щодо структурування проектів відновлюваної енергетики з урахуванням останніх змін у податковому та митному законодавстві.

Партнери:

 • Українська вітроенергетична асоціація
 • Біоенергетична асоціація України

Питання, які буде охоплено:

 • структурування проектів;
 • ризики постійного представництва нерезидента;
 • оформлення документації за проектом;
 • оплата послуг нерезидентам;
 • звільнення від імпортного ПДВ для постачання обладнання;
 • відшкодування ПДВ;
 • земельний податок.
Читати далі

Вже вдруге стартував проект «ECОtransformation»який покликаний сприяти формуванню нової системи цінностей, підтримувати лідерів бізнес-спільноти, що попри економічні труднощі формують справжні національні цінності — повагу до своєї землі, піклування про її збереження та процвітання.

До участі запрошуються:

 • Керівники підприємств, що впроваджують «зелені»технології та прогресивні стратегії з урахуванням дотримання законодавчих норм охорони навколишнього середовища, раціонального використання ресурсів
 • Керівники підприємств, що виробляютьекологічно чисту і безпечну продукцію
 • Керівники підприємств, що використовуютьекологічно чисті джерела енергії
 • Керівники міст та громад, що активно сприяють«зеленій» модернізації виробництва в регіонах
 • Лідери інноваційних програм з енергоефективності та енергозбереження
 • Лідери проектів екоінновацій і екостартапів

Нагадаємо, що у 2018 році Еко-оскар нагороду "Стейкхолдер зелених змін" отримали: Голова правління Біоенергетичної асоціації України – Георгій Гелетуха за діяльність в рамках Біоенергетичної асоціації України у 2018 році та член ревізійної комісії БАУ Юрій Епштейн за діяльність в біогазовому секторі України в 2018 році. Детальніше тут.

Читати далі