Матеріали онлайн-семінару «Відновлювані джерела енергії для декарбонізації: біоенергетика»
26 лютого Агентство з відновлюваної енергетики, член Біоенергетичної асоціації України, в рамках виконання проєкту «Сприяння переходу України до «зеленої» енергетики», за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety провели семінар «Відновлювані джерела енергії для декарбонізації: біоенергетика».
До участі в семінарі через онлайн-платформу та в режимі перегляду онлайн-трансляції у реальному часі загалом долучилися понад 600 зацікавлених осіб, серед яких представники громадянського суспільства, об’єднаних територіальних громад, бізнесу та наукових установ.
Головною метою проєкту є створення суспільного запиту на здійснення «зеленого» енергетичного переходу України до 2050 року у світлі Європейського зеленого курсу шляхом підвищення обізнаності національних та місцевих органів влади, відповідних зацікавлених сторін та широкої громадськості про необхідність та переваги переходу України до принципів «зеленої» енергетики.
Презентації спікерів:
- Розвиток біоенергетики в світі та ЄС. Олексій Епік – старший консультант, Біоенергетична Асоціація України.
- Потенціал, сучасний стан та перспективи впровадження біоенергетичних проєктів в Україні. Георгій Гелетуха – директор ГО «АВЕ», голова правління Біоенергетичної асоціації України.
- Агробіомаса як найбільша складова енергетичного потенціалу біомаси в Україні. Тетяна Желєзна – старший консультант, ГО «АВЕ».
- Енергетичні культури та перспективи їх вирощування на маргінальних, деградованих та малопродуктивних землях. Олександра Трибой – старший консультант, НТЦ «Біомаса».
- Приклади біоенергетичних проєктів в Україні, фінансові показники впровадження таких проєктів. Євген Олійник – завідувач відділу, НТЦ «Біомаса».