Біоенергетика в Агрокомплексі: актуальні технології в сучасних реаліях, практичні кейси — матеріали AgroEnergyDAY 2021
27 вересня в межах AgroEnergyDAY 2021 у Міжнародному виставковому центрі відбулася четверта міжнародна конференція біоенергетичних технологій та альтернативної енергетики в агробізнесі “Біоенергетика в Агрокомплексі: актуальні технології в сучасних реаліях, практичні кейси”.
AgroEnergyDAY 2021 – міжнародна інтерактивна платформа енергоефективності, біоенергетичних технологій та альтернативної енергетики в агробізнесі. Вчетверте захід відбувся в рамках міжнародної виставки ефективних технологій для агробізнесу «АгроКомплекс 2021», яка тривала протягом 27-29 жовтня. Безперечно, AgroEnergyDAY 2021 – ефективний комунікаційний інструмент у сфері енергоефективних технологій та дає можливість консолідувати представників агробізнесу.
У межах агровиставки був представлений стенд Біоенергетичної асоціації України, відповідно усі учасники мали змогу ознайомитися з проєктами UABIO та основними векторами діяльності.
Насичена програма конференції об’єднала експертів у сфері біоенергетики. Подія стала комунікаційним майданчиком щодо питань виробництва біогазу та біометану; вирощування енергетичних культур; виробництва енергії з агробіомаси; енергосховищ; публічно-приватного партнерства в агросекторі; загальної стратегії розвитку біоенергетики в Україні та кореляція цього процесу з європейським вектором.
Презентації спікерів:
- Стан та перспективи розвитку біоенергетики в Україні – Георгій Гелетуха, голова Біоенергетичної асоціації України.
- Перспективи виробництва біометану в Україні – Петро Кучерук, експерт Біоенергетичної асоціації України.
- Отримання зеленого тарифу для біометану – Максим Сисоєв, партнер міжнародної юридичної фірми Dentons.
- Сталі інновації у ланцюжках створення вартості в біоенергетиці – Кирило Томляк, менеджер програми ЄБРР.
- Виробництво енергії з агробіомаси в Україні (проєкт AgroBioHeat, Horizon 2020). Кращі приклади впровадження проєктів ВДЕ на рівні громад в ЄС і в Україні – Тетяна Желєзна, експерт Біоенергетичної асоціації України.
- ВебГІС інструмент оцінки сталості на допомогу у прийнятті рішення щодо впровадження біоенергетичного проєкту на недостатньо використаних землях. Проєкт BIOPLAT-EU програми Horizon 2020 – Олександра Трибой, експерт НТЦ «Біомаса».
- Біоенергетика як один із шляхів до енергонезалежності України – Леонід Мележик, директор ТОВ “Енергетична верба”.
- Практичний кейс “Будівництва та запуску БГУ потужністю 5,5 мВт в I&U. Group” – Моісеєнко Юрій Юрійович, комерційний директор ТОВ “МНС Груп”, керівник проєкту реалізації біогазового комплексу. Координатор групи іноземних фахівців, залучених до реалізації.
- Проблемні питання при будівництві, реконструкції і експлуатації біогазових комплексів – Шевченко Олег Павлович, керівник проекту будівництва та експлуатації біогазового комплексу.
- Скільки коштує дигестат? – Вадим Юрійович Кричковський, директор ТОВ Органік-Д, найбільшої овочевої компанії Вінниччини. Підприємства, яке з 2017 року працює на технології використання дигестату. Автор більше 20 наукових робіт по використанню дигестату.
- Публічно-приватне партнерство як інструмент залучення фінансування у проєкт – Козін Сергій Васильович, Голова правління Платформи розвитку публічно-приватного партнерства, головний експерт Комітету з питань державно-приватного партнерства ТПП України, міжнародний експерт-консультант з питань публічно-приватного партнерства.
- Energy storage в агробізнесі та інших промислових напрямках – Сергій Сілін, бренд менеджер EcoFlow.
- “Громадянське суспільство за сталуенергетику – від місцевого до національного рівня у СхіднійЄвропі (SELNEE)” – Олександра Трибой, Олексій Епік, експерти ГО “Агентство з відновлюваної енергетики”.
Відеозапис події:
Біоенергетична асоціація України є партнером події AgroEnergyDAY.